Reportáž z konference o literatuře faktu

Ve středu 18. října 2017 se konala v Malé aule Rektorátu Univerzity Karlovy v Praze mezinárodní konference s tématem Literatura faktu dnešních dnů – žánry a průniky. Konferenci pořádal Klub autorů literatury faktu, Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a Rektorát Univerzity Karlovy v Praze.

Úvodní slovo pronesl děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jakub Končelík. Konferenci moderovali Václav Moravec a Jan Halada.

Konference se dále zúčastnili čeští, slovenští a polští autoři literatury faktu, historici, publicisté, novináři, nakladatelé, například bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster, bývalý ministr zahraničí Jaroslav Šedivý, předseda slovenského Klubu spisovatelů literatury faktu Jozef Leikert, čestný předseda českého Klubu autorů literatury faktu Karel Richter, ale rovněž i dokumentaristé a publicisté z denního tisku, rozhlasu, televize či filmu a další představitelé tohoto oblíbeného žánru.

Na reportáž se můžete podívat zde:

Kamera: Filip Fryml Petr Hamšík
Redaktor: Veronika Macková