„Praktická bakalářka není pro každého,“ míní Karol Lovaš

Připravit kvalitní praktickou bakalářskou práci není vůbec snadné. Tvrdí to pedagog Karol Lovaš. „Například student, který si vybere tento druh závěrečné práce v rozhlasové specializaci musí vědět dobře psát, mluvit a stříhat. Musí být invenční. K osvojení si těchto dovedností má studium. Nesmí být ani v jedné z nich průměrný. Jinak to bude pro něho i pro pedagoga velké utrpení. Vřele nedoporučuji praktickou rozhlasovou bakalářskou práci studentům pro které je studium jen formou rozptýlení a chtějí „iba“ absolvovat. Studentům, u kterých nevidím při studiu žádné pokroky otevřeně říkám, aby sáhli po teoretické práci. Ta praktická totiž není pro každého. Jen pro ty nejlepší.“

Mezi takové patří i student Adam Procházka. Jako závěrečnou praktickou bakalářskou práci připravil rozhlasovou reportáž ze sběru brambor v malé vísce na Vysočině.

Foto: Karol Lovaš