Co dělaly mediální osobnosti 17. listopadu 1989?

Když se řekne slovo revoluce, většina Čechů si jako první vybaví tu sametovou. Od protestů, které zajistily pád komunistického režimu a přepsaly tak národní dějiny, uběhlo 25 let. Jak 17. listopad 1989 prožili Václav Moravec, Robert Čásenský, Miloš Čermák a další osobnosti z mediální branže?

„Dostal jsem dokonce pendrekem přes záda. Ale měl jsem silnou bundu, takže to zase tak strašné nebylo,“ vzpomíná na sametovou revoluci spisovatel a docent z Univerzity Karlovy Jan Halada. Listopadové demonstrace vnímali aktivně všichni občané tehdejšího Československa, ať už byli v jádru dění, nebo na druhé straně republiky.

Do protestů se totiž zapojili i studenti mimo Prahu. „Chtěli jsme dát najevo, že je společenská změna nutná. Prožíval jsem to velmi emocionálně,“ vybavuje si moderátor České televize Václav Moravec, který roku 1989 studoval na gymnáziu v České Třebové.