František Typovský přišel inspirovat mladší kolegy

Na jednu z posledních tvůrčích rozhlasových dílen před zkouškovým obdobím přišel mezi studenty František Typovský. Absolvent bakalářského studia žurnalistiky, reportér a komentátor sportovního zpravodajství Českého rozhlasu i České televize. S mikrofonem byl u toho Tomáš Zemánek.

„František patřil do silného ročníku. Vybavuji si, že bylo v něm mnoho sporťáků. Ze začátku jsem je bral ve smyslu, ‚no jo, sporťáci, 1:0, 2:0‘. Pochopil jsem však, že právě sporťáci bývají v každém ročníku velmi silnou skupinou. Obyčejně mají rozhled nejen ve sportu. Dá se s nimi bavit o kultuře, politice a dalších oblastech společenského života. Možná tím, že vědí, co chtějí, bývají napřed před svými kolegy. Nejde jen o studenty, ale také o studentky, které zajímá sportovní žurnalistika. Kvůli ní přicházejí studovat k nám“, vzpomíná na Františka Typovského pedagog Karol Lovaš. „Patřil mezi talentované posluchače mého kurzu. V jedné chvíli jsem ho nazval ‚skokanem‘ ročníku. Studenty, u kterých vidím talent a potenciál, obyčejně ‚trápím‘ víc, než ostatní. To byl i Františkův případ. Dnes jsem vděčný, že si najde čas na své mladší kolegy, aby je inspiroval. Vážím si, že se do školy vrací v roli osobnosti, která motivuje.“

Foto: Karol Lovaš