Postavení a existence žen ve sportovním rozhlasovém zpravodajství

Jedním z těch, kdo budou v září obhajovat bakalářskou práci je i Ondřej Mach. Ve své praktické „bakalářce“ pod vedením Karola Lovaše se věnoval postavení a existenci žen ve sportovním rozhlasovém zpravodajství.

Jejím hlavním výstupem je rozhlasová montáž o délce zhruba šestnácti minut, která tvoří praktickou část práce. V montáži se objevuje celkem pět respondentů, kterými jsou redaktorka sportovní redakce Českého rozhlasu Alena Benešová, bývalá redaktorka sportovní redakce České televize a současná děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Alice Tejkalová, někdejší rozhlasový novinář Karel Tejkal, redaktor sportovní redakce Českého rozhlasu Adam Weidenthaler a český hokejista Patrik Demel. Součástí praktické části je množství archivních záznamů a hudebních podkresů. Primárním cílem montáže je přiblížit postavení ženských novinářek ve sportovních redakcích s důrazem na rozhlasové vysílání.

Příjemný poslech.

Foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas