Rozhlasové tvůrčí dílny – letní semestr 2018

Studenti Rozhlasových tvůrčích dílen nabízí i na konci letního semestru svou rozhlasovou relaci. Dozvíte se z ní o vybavení RTL studia či o praktických bakalářských pracích, které mají možnost studenti dělat.

Jedním z hostů tvůrčích dílen v uplynulém semestru byla Marie Svatošová – zakladatelka českého hospicového hnutí, režisér Jan Gebert nebo historik Michal Macháček. S Alexejem Kelinem si studenti povídali nejen o Rusku a prezidentu Putinovi, ale též o komunismu v jeho nejrůznějších podobách. Kristýna Čtvrtlíková nabídne recenzi fimu “Až přijde válka” o hrozbě neonacismu a v komentáři Františka Typovského si zas připomeneme několik „osmičkových“ výročí, které připadají na tento rok.

A samozřejmě nebudou chybět ani informace o připravované Letní škole žurnalistiky. Ta se v pražském Karolinu uskuteční na konci srpna. Podrobnosti najdete na stránce: https://juniorskauniverzita.fsv.cuni.cz/ .

Příjemný poslech přejí od mikrofonu Andrea Čuhelová a Šimon Tittel.

Práce vznikly v rámci Tvůrčích rozhlasových dílen pod vedením PhDr. Mgr. Karola Lovaše, Ph.D. a Mgr. Jakuba Luckého.