Zpravodajská relace studentů

Všechny studentské relace byly zpracovány v Rozhlasové a televizní laboratoři IKSŽ, kde mají studující profesionální technické a technologické zázemí pro tvorbu studiových pořadů, různých druhů vstupů a jejich živého odbavování. Studiový komplex včetně redakčního systému, střižen a možnosti postprodukčního zpracování videomateriálů studentům umožňuje  pracovat v podmínkách srovnatelných s běžnou televizní praxí.

Zpravodajská relace studentů předmětu Editování zpravodajských relací

Pořad je ukázkou  využití nejrůznějších zpravodajských postupů a žánrů, které má k dispozici editor  televizní zpravodajské relace.  Je týmovým výstupem 5 studentů,  kteří pořad sestavili podle zásad editorské práce z vlastních zpravodajských příspěvků natočených v jiných předmětech  a studiových formátů v prostředí redakčního systému Dalet. Relaci si také sami živě odbavili.

Zpravodajská relace studentů předmětu Tvůrčí dílny – televizní relace

Závěrečná relace reprezentuje,  co se posluchači naučili během semestru ,  od natočení  prvních záběrů a  střihového zpracování  vlastních příspěvků,  jejich sestavení do zpravodajské  relace  v rámci redakčního systému Dalet až po zvládnutí zásad studiového odbavení relace  (režie, zvuk, střih, kamera, čtecí).

Zpravodajská relace studentů předmětu Tvůrčí dílny v magisterském studiu

Pořad studentů magisterského studia patří z hlediska formátu  k magazínovému typu.  Je monotematicky zaměřený, všechny reportáže se věnují  oslavám 17. listopadu a  celkovým zpracováním  inklinují k publicistickému vyjádření.  Tomu byla  podřízena i moderace a způsob  střihové kompletace videomagazínu.

Studentské relace vznikly pod vedením Martina Lokšíka