Editování zpravodajských relací

V rámci předmětu Editování zpravodajských relací se studenti ve třetím ročníku seznamují, prostřednictvím odborníků z praxe, co editování znamená v případě printových médií, online médií, fotografie, rozhlasu a televize. Následně si, podle specializací, osvojují praktické dovednosti při editování zpravodajských relací.

V případě rozhlasu studenti sestavovali různé druhy programu třeba v Radiožurnálu Českého rozhlasu, v soukromém rádiu Evropa 2 a v křesťanském rádiu Proglas. Měli možnost vnímat specifika jednotlivých médií, od čeho se odvíjí i struktura samotné zpravodajské relace. Rozděleni do dvojic nakonec připravili a odmoderovali závěrečnou relaci sestavenou z prací svých kolegů v uplynulém semestru. Jak se s úkolem popasovali Lucie Riedlová a Marek Máčala si můžete poslechnout.