„Plechová kavalerie“

Nestává se často, aby měl student hotovou praktickou část bakalářské práce více než půl roku před odevzdáním. Markovi Máčalovi se to povedlo.

„Marek si vybral téma žní. A to se nedá připravit jindy než o žních, které bývají podle počasí, obyčejně v srpnu,“ vysvětluje vedoucí jeho práce Karol Lovaš a dodává: Snažil jsem se Marka motivovat, aby záznamy zpracoval co nejdříve, protože, čím s větším odstupem by je dělal, tím by se mu pracovalo hůř. Nechal si říct, a vy si tak můžete poslechnout teaser reportáže, kterou vyrobil.“

Marek Máčala není jediným studentem, který už má praktickou bakalářku, pod  vedením Karola Lovaše, zpracovanou, nebo ji finišuje. „Justýna Jirásková, Lucie Riedlová nebo Bára Košťálová jsou dalšími studentkami, které pochopily, že v této složité pandemické době je lepší začít dřív. Později, zejména při lockdownu se totiž může stát, že se při nahrávání nedostanete na místa, která potřebujete a kompetentní lidé se s vámi nebudou bavit. Obávám se, že právě to se přihodí některým studentům. Jsou tací, kteří si dají říct a pak ti druzí, kteří možná jen potřebují zažít adrenalin. Nakonec ale zjistí, když si budou muset obhajobu bakalářské práce odložit, že mohli, podobně jako Máčala a jeho spolužačky, začít pracovat už dávno. A mít dnes, jak se říká, ‚hotovo‘. Každopádně všem v procesu tvoření přeji, aby nepřestali být nadšenci a ve finále, samozřejmě, úspěšně obhájenou bakalářskou práci.“

Autor: Marek Máčala