Režisérka Zuzana Piussi: „Nemám ráda filmy nekritické, bez obsahu“

Slovenská dokumentaristka Zuzana Piussi představila studentům žurnalistiky svůj dokumentární film „Ukradený stát“, který mapuje situaci na Slovensku po vraždě novináře Jana Kuciaka.

Piussi v něm dala prostor i bývalým příslušníkům slovenské tajné služby (SIS), kteří byli jeho informátory a také novinářům, kteří o slovenských reáliích mluví jinak, než mainstreamová média. Piussi je přesvědčená, že dokumentární film, by neměl být nikdy angažovanou záležitostí v prospěch nebo neprospěch toho, o kom pojednává. Pěstovat kritické myšlení a nebýt aktivistou jsou její rady i pro budoucí novináře.

V rámci Projektu IKSŽ se Zuzanou Piussi mluvila studentka prvního ročníku Mediálních studií, Johana Starková.

Foto: Radiožurnál Českého rozhlasu, Šárka Ševčíková