Jakub Mezei: „Lachtani si chovatele testují, získání důvěry je běh na dlouhou trať“

„Lachtani nás respektují a mají rádi, ale vždycky budou mít raději kyblík s rybami. Vztah s nimi chovatel buduje postupně, je to běh na dlouhou trať, až kolem šestého roku mu mládě důvěřuje. Při cvičení vycházíme z přirozených dovedností a hravosti lachtanů, před diváky dělají to, co ve volné přírodě,“ říká vrchní chovatel lachtanů a tučňáků v Zoo Praha Jakub Mezei. „Vypadají jako velmi přátelská zvířata, ale pořád jsou to šelmy příbuzné medvědům a musíme si při práci dávat velký pozor, protože jsou hodně inteligentní a dokázali by využít každého našeho zaškobrtnutí,“ dodává.

Natáčeli studenti žurnalistiky Kristýna Matute a Daniel Schön v rámci předmětu Televizní rozhovor v teorii a praxi.