Skončily tvůrčí rozhlasové dílny

V končícím zimním semestru skončily i Rozhlasové tvůrčí dílny studentů magisterského studia. V rámci závěrečné relace na vás čeká třeba rozhovor s režisérem Alešem Vrzákem o rozhlasovém dokudrama “A máme to za sebou”. Pojednává o posledních dnech Gustáva Husáka v úřadu posledního komunistického prezidenta a vlády jedné strany.

Připravený je také rozhovor s historikem Michalem Macháčkem, politologem a spisovatelem Jiřím Pehem nebo komentátorem Českého rozhlasu Janem Bednářem. Studenti se vydali i na filmovou projekci “Ukradený stát” slovenské dokumentaristky Zuzany Piussi. Pozvou vás na Zimní školu žurnalistiky, která se uskuteční v únoru, a své místo našla v relaci i recenze filmu “Poslední aristokratka”. Příjemný poslech.

Relace vznikla pod pedagogickým vedením dr. Karola Lovaše.

Foto: Karol Lovaš