Šéf RTVS Jaroslav Rezník: Korona krize ovlivnila kvalitu vysílání směrem nahoru

Jaroslav Reznik, generální ředitel Rozhlasu a televize Slovensko (RTVS), působí ve veřejnoprávních médiích od roku 1993. Od roku 1997 vedl rozhlas jako ústřední, později generální ředitel. V letech 2009–2017 stál v čele Tiskové agentury Slovenské republiky (TASR). V roce 2017 se stal generálním ředitelem RTVS. Na otázku, jak se mu podařilo být tak dlouho v čele zmíněných institucí, odpověděl Adéle Černé s humorem: „Prostě jsem asi dobrý!“ V rozhovoru se dozvíte, jak to bylo s natáčením úspěšné minisérie Marie Terezie. V čem Rozhlas a Televize Slovensko inspirovala Českou televizi. A také to, že po spuštění sportovního okruhu 20. prosince, má Rezník ve výhledu další, tentokrát zpravodajský kanál veřejnoprávní televize.

Foto: Karol Lovaš