O malém kováři a krásné kovářce

Kovář Lukáš Reis se v Olešné na Vysočině věnuje hlavně renovacím starých výrobků – ať už pro památkáře, muzea nebo církev. S řemeslem Reisovi pomáhá jeho sedmiletý syn Josef, který studentům Tvůrčího ateliéru ukázal, jak s železem pracovat.

Co všechno dokáže ukovat sedmiletý chlapec? Kdo ze studentů by se s kladivem v ruce uživil a věnují se řemeslu i ženy? To všechno se dozvíte v reportáži Jiřího Blatného a fotoreportáži Elišky Krátké a Terezy Vernerové. Alexander Hlosek pro vás vyzpovídal Lukáše Reise a jeho manželku Lindu Reisovou. Věděli jste, že i malý kovář musí mít sílu? Ta totiž patří ke kovářské zástěře. Malý Pepa ji získává hlavně z palačinek. Je to nejhladovější kovář široko daleko.

Jiří Blatný: O malém kováři a krásné kovářce
Alexander Hlosek: rozhovor s kovářem Lukášem Reisem